Kaubamärgid
 
picture picture picture picture picture picture picture

Üraskipüünis MultiWit BK

Tootekood: E1968
Hind: 49,00 €
 Lisa korvi

 

 

Kooreüraskit võib kohata kõige sagedamini tormi murtud kuusikutes kuid üha sagedamini kohtab neid ka kasvavas metsas. Reeglina "ründavad" nad vigastatud ehk nõrgemaid puid kuid üsna tihti ka täiesti terveid puid. Soodate ilmastikutingimuste korral (pikk soe suvi) suudavad nad luua kaks pesakonda ja selle kaudu suurendada oma kolooniaid aastas kordades. 

MultiWit BK üraskipüünis töötab koos Pheroprax feromon ampullidega üraskite meelitamiseks ja monitoorimiseks. 

Püünis paigutatakse metsas lagedamale või hõrdedamale alale (hektari kohta 1-2 püünist) sõltuvalt üraski kollete tihedusest ja suurustest. Hea koht võib olla ka 30-40m kaugusele metsa servast. Püünisesse asetatakse üks feromon ampull mis on "aktiivne" kohe peale pakendi avamist. Ampull riputatakse püünise sisse, üleval oleva luugi kaudu, umbes püünise keskele. Püünise allosas olevasse valgesse osasse kallatakse natukene vett ja tilk seepi või muud pesuainet. Kui üraskid lendavad lõhna peale püünise tagaseina vastu libisevad nad alla vette ja hukkuvad. 

Püünisega on kaasas ka kaks pakki lõhnaeemaldussoola, et hukunud üraskite hais minimaliseerida. Kui soola ei kasutata siis võiks püünist puhastada võimalikult tihti, et üraskid seal roiskuma ei hakkaks. 

Püünis on varustatud vihmavee eemaldus süsteemiga, et see ei voolaks püünise all osas olevasse soolvette. 

Et üraskite püüdmine oleks veelgi tõhusam tuleks neid püüda samaaegselt ka naabermetsades ja võimalusel lausa terves metsa masiivis. 

Kui üraskite püüdmisega üldse ei tegeleta siis on tagajärgedega tegelemine ja kahju kandmine ajas kasvav probleem.

PS. Tootel ei ole kaasas maaposti!

Püünisega on kaasas on saksa keelne kasutusjuhend!

Video